EDINBURGH 2004/05 - STUDIJNÍ POBYT A VÝLETY PO BRITÁNII
TEXT: úvod&co s sebou univerzita&studium skotsko&počasí&jazyk edinburgh-město ubytování&campus
peníze&jídlo&doprava zábava&sport&hospody výlety&lidi&akce  mé výlety 1-2denní mé výlety vícedenní
FOTO: edinburgh kolej&škola   akce&lidi výlety krátkodobé zimní skotsko   británie východ   severozápad

VÝKRESY&TVORBA
edinburgh castle spolužáci - nuda na přednáškách
         
ostrov cranond tvrz cramond campus - ptáci na jezeře, knihovna, stromy a keře
 
 

TLUSTÁ SKOTKA
(píseň)

Tlustý boky, velký prsa,
na parketě se mnou trsá,
kde se vzala, tu se vzala,
dívka tlustá, navíc malá,
lepí se, a na mě tlačí,
výstřih pne se, sotva stačí,
v něm dva míče fotbalový,
už mě loví… A uloví!!

Tlustá dívka skotská
- nejlepší kus Skotska!!

Tváře tlusté a dvě brady,
jistě stále trpí hlady,
jedno břicho, druhý, třetí,
tisknu se k nim při objetí,
silný stehna, lejtka taky,
tlustá je, až šálí zraky,
špeky se jí valí všude,
to as moje láska bude!!

Tlustá dívka skotská
- nejlepší kus Skotska!!

Bujné křivky všemi vjemy
vychutnávám, líbí se mi,
líbáme se v jednom kuse,
jazyk tučný v mojí puse,
těla třou se, srdce buší,
Amor zasáh mě svou kuší,
je to kráska, milá, hodná,
žádná se jí nevyrovná!!

Tlustá dívka skotská
- nejlepší kus Skotska!!

Ruce jí mám vskutku plné,
do postele mé se hrne,
tílko jak stan, džíny padák,
sundavá si, lehá na znak,
to je masa, to je kůže,
oddávat se slasti můžem,
vplouvám do vod, měkkých, tvárných,
výkřik, příraz, a vzdych..., a vzdych...!!

Tlustá dívka skotská
- nejlepší kus Skotska!!
 

ON
Zas na mě kouká, cizí tvář v zrcadle, kdo jen to proboha je? Tváře, zarostlé vousama, jsou zjevně propadlé a rozcuchaný mastný drn na hlavě velké kouty těžko schovává. Oči sklené, protkané krvavými žilkami, jak kdyby vrahovi patřily! Temné vaky pod nimi také parádu nedělaj a z rozpraskaných rtů teče krev. Chvějí se, jak kdyby chtěly něco říct, ale on vypadá, jak kdyby umíral, a do pěti napočítat neuměl. Hlasu se nedočkáš, jen zachroptění, a krvavý hlen přistál v umyvadle. Zuby se žlutě zaleskly, jeden spodní chybí. Raději zhasínám, abych ho neviděl, a do své hrobky se vracím.
Nemůžu se ho zbavit, je stále se mnou, ráno, v poledne, večer zas. Každý den mě sleduje, bezvýrazné oči valí a stále nic neříká. Zítra tu bude znova, moje koupelnová příšera, zas o něco ošklivější.


BESTIE
Mladý spisovatel kráčel zšeřelou ulicí Prahy, ale krás malebných uliček si nevšímal. Pohled měl zarytý do země a přemýšlel, jak vypilovat zápletku o bestii, která požírá své odhalitele dřív, než ji stačí vůbec zaregistrovat. Jak asi může taková bestie vypadat? Tři metry vysoká, chlupatá, trochu beztvará, jen s velkými značně ostrými pařáty a výraznýma očima a zubama. Jako postavička z kresleného filmu. Jenže ne roztomilá, nýbrž hrozivá. Na jedno spolknutí sežere člověka, zuby jen klapnou a duše je pryč. Navíc chodí neslyšně a občas i zmizí docela.
Lampy mihotavě svítili a spisovatel si v klidu rozjímal. V postranní uličce se mihl stín. Velký střapatý STÍN.
Doma si mladík položil aktovku s poznámkami na linku. Z aktovky vytáhl párky v umaštěném papíru a dal je vařit do vody. Myšlenkami nepřítomen nakrájel chleba a donesl ho do pracovny. Z lednice vytáhl pivo, otevřel, víčko hodil do koše a žíznivě se napil. VSTUPNÍ DVEŘE KLAPLY.
Talíř s párkama, trochou hořčice a kečupu si odnesl také do pracovny, v druhé ruce rozpité pivo. Zapnul počítač a než naběhly Windows, hltavě spolykal párky s hořčicí, kečupem a chlebem. Ruce otřel do kalhot a začal přepisovat své ručně psané zápisky do Wordu. NA ZÁDA MU DOPADL UPŘENÝ POHLED VÝRAZNÝCH OČÍ.
Po hodině ťukání do počítače si musím protáhnout bolavá záda a protřít unavené zraky. Beru prázdnou láhev a mastný talíř, v kuchyni ho opláchnu, láhev uložím vedle koše, a z lednice vyndavám další pivo. Mám divný pocit, JAKOBY MĚ NĚKDO STÁLE SLEDOVAL. Vracím se ale ke stolu, mocně piju a zas se ponořuji do psaní. Nechce se mi na dlouho přerušovat tok myšlenek, dnes mi to jde.
ZUBY CVAKNOU A ČLOVĚK JE V TAHU RYCHLEJI, NEŽ SI TO VŮBEC STAČÍ UVĚDOMIT. Mladý spisovatel právě chytil slinu a buší do klávesnice jednu větu za druhou. Kdyby zvedl oči od svých poznámek, mohl by v pravém rohu monitoru spatřit odraz VELKÉ BESTIE, JAK SE NAD NÍM SKLÁNÍ. Je však zaujatý příběhem natolik, že skoro ani nedýchá. Zavřel oči a nechává se unášet představami, píše zápletku, rozvíjí, šperkuje...
Právě se dostávám do závěrečné části románu, nastává rozuzlení. NA KRKU MĚ LECHTAJÍ CHLUPY. Konečný střet neprozřené oběti a žravé bestie. VE VZDUCHU SE VZNÁŠEJÍ VELKÉ OSTRÉ PAŘÁTY. Slovo přibývá ke slovu, řádky zběsile běží po monitoru. ZUBY SE ZALESKLY VE SVITU LAMPIČKY. Teď už j


 

další výkresy
další tvorba

 
home zpět na úvod práce ze školy výkresy&tvorba závěr&odkazy email   <fh>