BEZSTAROSTNÉ DÍTĚ

To je strašný, kolik času člověk stráví malichernostma! Kolik času vaří, myje nádobí, utírá ho nebo vyndavá z myčky, pere, věší prádlo, žehlí a skládá prádlo, nakupuje jídlo, nakupuje oblečení, čistí si zuby, holí se, stříhá si nehty nebo vlasy, sprchuje se, prosedí na záchodě, obléká se a převléká, zapíná knoflíky, zavazuje tkaničky, uklízí, vysává, vynáší koš, vybírá schránku, zalévá kytky, provádí udržbu domu nebo bytu, něco opravuje, platí složenky a účty, kolik času prostojí ve frontách, prokouká z okna autobusu, prospí... To jsou asi dvě třetiny života - kdybych žil 70 let, tak 47 takto promrhám. Není to zbytečný?
A navíc kolik času člověk pracuje, aby to vše mohl dělat, kdyby jen 8 hodin denně, tak počítaje ročně 4 týdny dovolené je to skoro 10 let života. Občas přesčasy a doprava z a do práce jsou další 2 roky. Zbývá tedy pouhopouhých 11 let.
Vždyť těch zbývajících 11 let na DĚTSTVÍ, sport, zábavu, výchovu dětí, přátele, společenský život a vztahy, cestování, sebe samého, DŮCHOD a na dobré skutky je zanedbatelné minimum. 11 let a jestli vůbec!
Kde jsi, ty mé dětství!? A kdy přijdeš, důchode??

(2006)

zpět

FHG