PRÁCE

home

e-mail

vzdělání

FHG

Motto: "Je těžké sehnat dobrou práci, když člověk nic neumí...
O mně.
   

ČESKÁ REPUBLIKA: 

Práci lze hledat odpovídáním na inzeráty (viz odkazy výše), přes personální agentury, nebo vytipováním si firem na internetu (běžné vyhledávače) a ty obesílat životopisem s průvodním dopisem. Ale nejlépe se práce získává přes známé doporučením!

 

 
PRÁCE V ZAHRANIČÍ:

Práci v zahraničí lze předem hledat buď na místních stránkách nabízejících práce (tj. v inzerátech), na místních stránkách firem s celosvětovým působením (počítačové firmy, McDonald, benzínové stanice, velké hotely, apod.) nebo si vytipovat určitou oblast (restaurace, ubytování, supermarkety, zábavní nebo národní parky, kancelářské práce, architektonické ateliéry...), v té hledat kontakty, a ty obesílat.
Upozorňuju jen, že všechny uvedené možnosti jsou dlouhá nezábavná práce, ovoce přinášející jen zřídkakdy.
Variantou je shánět práci až na místě, což může být snazší (máš místní telefon, lze se dostavit na pohovory, aktuální inzeráty visí na ulicích), ale samozřejmě to chce mít časovou rezervu na shánění.

Existuje mnoho agentur zprostředkovávajících práci, (případná) víza, další potřebné dokumenty i zázemí po celém světě, ale většinou to dělají za značné provize.

Zde některé jsou:

Studentagency Ajob Alfa-agency Na zkušenou.cz Czech-us.cz
Pracovnipobyty.cz Jooble.org
Když si v českém vyhledávači zadáš heslo "brigády", tak to vypíše mnoho dalších adres a agentur, díky nimž lze najít práci v ČR i v zahraničí. Občas jde narazit na zajímavý kontakt.
Weby pro studenty, zahraniční brigády a letní práci:
EuroSummerJobs.com Seasonworkers.com

Hodláš-li pracovat na černo =bez povolení, nemá moc smysl si práci shánět na dálku. Nejlepší je jet na místo a po práci se poohlížet až tam, ideálně v sezóně v oblasti, kde jsou potřeba sezónní práce, apod. Nicméně ve všech zemích jsou vysoké sankce za práci na černo, hrozí pokuty, vyhoštění i vězení..., po vyhodnocení všech pro a proti tuto variantu nedoporučuji.

O mém hledání práce v USA v roce 2002 zde!!
 
DOBROVOLNICKÁ PRÁCE:
Člověk v tísni Adra UNICEF Inexsda.cz Architekti bez hranic
 
KOMPARSY:
CastingovéAgentury.cz J.A.M. Casting Cine-Jessy Mini Max Films

 

Do každé agentury zprostředkovávající komparsy je nutno se zaregistrovat. K tomu je potřeba fotka obličeje 10x15 (někde přímo fotí, ale lépe mít vlastní svou, kde vám to sluší) a zaplatit registrační poplatek. Ale nejdříve to chce zjistit, zda zrovna přibírají nové lidi, někdy může být dočasně plno.

Pro práci je nutno do některých agentur  volat, jinde se naopak jen čeká, až si vás vyberou a zavolají sami.
Komparsy většinou trvají celý den, nebo celou noc, často přes 12 h, taxa za komparsy je od 600Kč na den, přes 800-900, po třeba 1200 (rok 2001). Když se přetáhne domluvených 12h, tak se platí hodinová sazba. Do pracovní doby se počítá i případný odvoz, nejčastěji hromadně busama ze Zličína, Černýho Mostu, apod.

Reklamy jsou placeny lépe, třeba 15-25 000, ale nejdříve musí být člověk vybrán na kamerové zkoušce.
Jako oblečení je vhodné tmavé černé prádlo (ponožky, triko), ať není vidět pod kostýmem. Někdy kostým mít nebudete, budete ve svým, tak si neberte žádná reklamní trika, apod.